Lazer Epilasyonun Faydaları

Lazer Epilasyonun Faydaları

Eğer tüylerinizi jiletle, cımbızla almak ya da ağda yapmaktan sıkıldıysanız lazer epilasyon tam sizin için. Lazer epilasyon ülkemizde yaygınca kullanılan bir yöntemdir. Yoğun konsantre olmuş bir ışık hüzmesinin kıl köküne yollanmasıyla çalışır. Kıl kökündeki pigmentler ışığı emer ve böyle kıl ortadan kalkmış olur. Salus Spa olarak lazer epilasyon hizmeti vermekteyiz. Bu yazımızda lazer epilasyonun faydalarından bahsedeceğiz.

  • Kesinlik: Lazerler koyu renkli kıl köklerini hedef alır ve etrafındaki cilde hasar vermez.
  • Hız: Her bir lazer atımı saniyeden daha kısa sürede gerçekleşir ve birçok kıla aynı anda lazer atılabilir. Lazer saniyenin çeyreğinde bir bölgede çalışılabilir. Bıyık gibi küçük alanlar dakikadan daha kısa sürürken sırt veya bacak gibi büyük alanlar bir saate kadar çıkabilir.
  • Kesin Sonuç: Lazer epilasyon uygulamasını alan çoğu kişide dört sekiz seans arası kalıcı olarak kıl kaybı gözlenmektedir.

Lazer Epilasyona Nasıl Hazırlanılır?

                Lazer epilasyon sadece istenmeyen tüylerin ışınlanması değildir. Ciddi bir medikal prosedürdür ve profesyoneller tarafından yapılması gerekir. Salus Spa’da bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Eğer lazer epilasyon uygulamasına başlayacaksanız ağda ve cımbızla tüy almayı 6 hafta öncesinden bırakmanız gerekmektedir. Çünkü bu işlemler kıl köklerini ortadan kaldırır ve lazerin görmesini engeller. Uygulamadan önce ve sonrasındaki altı hafta güneşe çok çıkmamaya çalışın. Çünkü güneş etkisi epilasyon işlemini daha az etkili yapar ve uygulama sonrası komplikasyonlar yaratabilir.